Cinayet dedektifi olarak grafik tasarımcılar

Belgesel

İnternet dedektifleri eğitimi olmamasına rağmen çözülememiş cinayet vakalarına yardım ediyorlar. Carl Koppelman grafik tasarım yeteneğini kullanarak ölülerin yüzlerini ölmeden önceki haline getiriyor. Sadece onun sayesinde tam sekiz vaka çözülmüş.

Bu içeriği yalnızca Premium hesap sahipleri görüntüleyebilir.

Premium Hesaba Geç

GAİN içeriklerinin keyfini çıkarmak için hemen üye olun.

İçerikleri mobil cihazınızdan izleyebilmek için mobil uygulamamızı indirin.

Years and Years - 3. bölüm
1. Sezon 3. Bölüm

Years and Years - 3. bölüm

Daniel, tehlikeli planını açıklamak için kendi doğum günü partisini kullanır. Viv Rook iktidara gelirken, Lyon'lar bir cenaze töreni için toplanır. Ancak Celeste, Bethany'nin takıntısı olarak tek başına savaşmak zorunda kalır.

İki Kapı Arasında
1. Sezon 1. Bölüm

İki Kapı Arasında

Bir insan neden ülkesini terk etmek zorunda kalır? Neden türlü zorluklara katlanarak sınırları kaçak olarak aşmaya çalışır? Suriye'deki iç savaştan kaçan, defalarca Türkiye-Yunanistan sınırını geçmeye çalışıp geri gönderilen bir göçmenin anılarında bu soruların cevaplarını arıyoruz.

Ah Sanal Dünya - Linç Kültürü
1. Sezon 4. Bölüm

Ah Sanal Dünya - Linç Kültürü

Geçmişte fiziksel olarak yaşanan linç, internetin yaygınlaşmasıyla beraber dijital dünyada da karşımıza çıktı. Fakat linçin öznesi olan kişiler için bu olay sadece dijital dünyada olup bitenden çok daha fazlasını ifade ediyor. Pucca, Tiktok fenomeni Zeynep Yatkın, komedyen Emre Günsal yaşadıklarını anlatıyor.

Reality +

Reality +

Beyin çipi olan 'Reality+' algılarınıza göre hareket eder ve kendinizi mükemmel bir fiziğe sahip olarak görmenizi sağlar. Çipi olan herkes sizi yeni fiziğinizle görürken siz de onlarınkini görebilirsiniz. Ancak çip günde sadece 12 saat aktiftir.

Ah Sanal Dünya - Sahte Haber
1. Sezon 1. Bölüm

Ah Sanal Dünya - Sahte Haber

Sahte haber, tarihsel olarak hayatımızın her döneminde vardı. Ancak günümüzde, internet ve sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte hepimiz birer haber üreticisi konuma geldik. Medya üretim ve yayın araçlarına erişimin kolaylaşması, sahte haberin daha hızlı ve kolay yayılmasında önemli bir dönüm noktası olacaktı.

Oyunlar Holding - Nil İpek
1. Sezon 12. Bölüm

Oyunlar Holding - Nil İpek

Oyunlar Holding'in bu bölümünde Nil İpek var. Mimar olmamasına rağmen Mimari Triatlonu'na katılan sesi kadar güzel insan Nil İpek.

Konuşmamız Lazım - Jean-Christophe Grangé -  Cinayet fikri neden bu kadar ilgimizi çekiyor?
1. Sezon 24. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Jean-Christophe Grangé - Cinayet fikri neden bu kadar ilgimizi çekiyor?

Neden ölmek ve öldürmek ilgimizi çekiyor? Neden her film ve hikayede cinayet konusu işleniyor? Grange ile konuşmamız lazım!

Türkiye'yi Sarsan Davalar - Bulgar Uçağında Cinayet
1. Sezon 12. Bölüm

Türkiye'yi Sarsan Davalar - Bulgar Uçağında Cinayet

Bulgaristan'dan kaçışların arttığı 1948’de yedi erkek ve iki kadından oluşan dokuz kişilik bir grup kaçmak için başka bir yol denemeye karar verdi. Varna-Sofya seferini yapan bir uçağı Türkiye’ye kaçıracaklardı. Grup 30 Haziran 1948’de kendilerinden başka yedi yolcu ile dört kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın pilotlarını silahla tehdit ederek İstanbul’a inmelerini istedi. Pilotlar reddedince çatışma çıktı ve uçağı kaçıranların lideri konumundaki eski hava albayı, pilot koltuğuna oturup uçağı İstanbul’a indirmeyi başardı. Olayın sonrasıysa haliyle basını günlerce meşgul eden bir mahkeme sürecine uzandı.

Sahte prens olarak 2 milyon dolarlık mücevher çaldı

Sahte prens olarak 2 milyon dolarlık mücevher çaldı

En yetenekli kredi kartı dolandırıcılarından Saqib Mumtaz, kendini zamanının en zengin prensi Brunei olarak tanıttı. 2 milyon dolarlık mücevher çaldı. İşlerin nasıl sarpa sardığını kendi ağzından dinliyoruz.

Bir ev hayvanı olarak kaz
1. Sezon 39. Bölüm

Bir ev hayvanı olarak kaz

Siz hiç eğitimli, komutları anlayan evcil kaz gördünüz mü? Rusya'nın Çelyabinsk kentinde bir adam sahiplendiği kazları gezdiriyor. Kazların her birinin odası var ve evde ne pişerse onu yiyorlar.

Hiç Bilmiyordum - Fizik Tedavi Uzmanı Olarak Ayılar
1. Sezon 9. Bölüm

Hiç Bilmiyordum - Fizik Tedavi Uzmanı Olarak Ayılar

90'lı yılların ortasına kadar sokaklarda oynattığımız ayılar, aynı zamanda fizik tedavisinde de kullanıldı. Ayılara sırtını çiğnetmek oldukça popülerdi. Ormanda insanlara korku salan ayıların Türkiye'deki hallerine bir göz atın.

Otostopla evden kaçıp kaykay kralı olarak dönmek

Otostopla evden kaçıp kaykay kralı olarak dönmek

Tüm zamanların en iyi kaykaycılarından Stevie Williams'ın şöhret olma hikayesi. Kaykaycı olabilmek için otostopla evden kaçıp banklarda uyumayı bile göze almış.

Kadın Dayanışmasının Adalet Mücadelesi: Şule Çet Davası
1. Sezon 4. Bölüm

Kadın Dayanışmasının Adalet Mücadelesi: Şule Çet Davası

Şule Çet'in ölümü basında intihar olarak yer aldı. Ancak kadınların sosyal medyada gösterdiği dayanışma ve sürdürdükleri takip olayın aslında bir cinayet olduğunu ortaya çıkardı. Bu mücadeleyi veren isimler süreci ve sosyal medyanın desteğiyle gelen adaleti anlattı.

Bir meslek olarak prenseslik

Bir meslek olarak prenseslik

Jennifer Michele, Los Angeles Princess Company'nin kurucusu ve oyuncusu. Hayatını çocuk partilerinde performans göstererek sağlıyor. Bir gün boyunca bir prensesin günlük hayatına ve hayal kırıklıklarına şahit olun.

Sporcu yemeği olarak tırtıl

Sporcu yemeği olarak tırtıl

Vegan olan bir profesyonel futbolcu, ihtiyacı olan proteini tek bir öğünde bulmakta zorlanınca geleneksel et ve tavuk tüketimine dönmeyi reddetti. Bunun yerine proteini onlar kadar yüksek olan tırtıl ve böceklere yöneldi. Sizce bir tırtılda ne kadar protein var?