Cinsel saldırı mağduru, sunucu Tamara Holder

Belgesel

Fox News sunucusu Tamara Holder, şirketindeki erkek bir yönetici tarafından cinsel saldırıya uğradı. Bunu bildirmesi üzerine sözleşmesi yenilenmeyerek işsiz bırakıldı. Sunucu, başka kadınların aynı şekilde mağdur olmasını engellemek için kariyerinde çizdiği rotayı anlatıyor.

Bu içeriği yalnızca Premium hesap sahipleri görüntüleyebilir.

Premium Hesaba Geç

GAİN içeriklerinin keyfini çıkarmak için hemen üye olun.

İçerikleri mobil cihazınızdan izleyebilmek için mobil uygulamamızı indirin.

İstanbul Sözleşmesi
1. Sezon 216. Bölüm

İstanbul Sözleşmesi

7 yıl önce bugün, İstanbul Sözleşmesi Türkiye'de yürürlüğe girdi.

Aile içi taciz mağduru Brett Rossi

Aile içi taciz mağduru Brett Rossi

Pornografik film oyuncusu Brett Rossi ünlü oyuncu Charlie Sheen ile evliliğinde aile içi şiddete ve tacize maruz kaldığını iddia etmişti. Rossi, söz konusu olayların nasıl örtbas edilmeye çalışıldığını ve mücadelesini anlatıyor.

Suçsuz yere tutuklanan Amanda Knox  anlatıyor

Suçsuz yere tutuklanan Amanda Knox anlatıyor

10 seneyi aşkın süre boyunca cinayetten tutuklu bulunan Amanda Knox’un suçsuzluğu mahkeme kararıyla ispatlanmıştı. Mahkeme sürecinde medya onun hakkında sistematik bir karalama çalışması yürüttü. Knox’un bu süreçte yaşadıkları sizi çok şaşırtacak.

Face Swap

Face Swap

Bir adam karısını cinsel hayatlarını canlandırmak için yapay zeka teknolojisi kullanmaya ikna eder. Tahmin ettiğinden de iyi sonuç alır.

Hiç Bilmiyordum - Bülent Ersoy'un kadınlık mücadelesi
1. Sezon 12. Bölüm

Hiç Bilmiyordum - Bülent Ersoy'un kadınlık mücadelesi

18 yaşında sahneye çıkmaya başlayan Bülent Ersoy, 70'lerin ortalarından itibaren cinsel kimliğini kabullenip sahneye yansıtmaya başlayınca başına gelmeyen kalmaz.

Jülide Ateş ile 40 - Deniz Çakır şiddete uğradı mı?
1. Sezon 13. Bölüm

Jülide Ateş ile 40 - Deniz Çakır şiddete uğradı mı?

Deniz Çakır hiç psikolojik, sözlü ya da fiziksel şiddete uğradı mı? Jülide Ateş soruyor, Deniz Çakır cevaplıyor. Deniz Çakır'ın içtenlikle cevapladığı 40 sorunun tamamını GAİN Premium'dan izleyebilirsiniz.

Come F*ck My Robot

Come F*ck My Robot

Craigslist'in gerçek bir paylaşımından uyarlanan bilim kurgu hikayesi. Seks robotunun prototipiyle cinsel ilişkiye girecek birini ararlar. 18 yaşındaki bakir bir erkek bunu kabul eder.

#Metoo'dan #SusmaBitsin'e
1. Sezon 3. Bölüm

#Metoo'dan #SusmaBitsin'e

Dalga dalga yayılan #MeToo hareketi, başta cinsel şiddet olmak üzere erkek şiddetinin ifşası konusunda nasıl önemli bir eşik oldu. Türkiye’deki yansıması #SusmaBitsin ne zaman başladı? Kadınlar arasındaki dayanışmayı artıran ifşa sürecini hatırlayalım.

En kötü yetenek ajansına gitmek

En kötü yetenek ajansına gitmek

Tajii, sunucu olmak için kendine bir yetenek ajansı arıyor. Ve en kötü yorumlara sahip, en düşük puanlı ajansı denemeye karar veriyor. 'Dolandırıcılar.' 'Paranızı kaptırmayın.' 'Uzak durun.' Ama Taji durmuyor, gözünü karartıp gidiyor.

New York Şehir Balesi'ne taciz davası açan balerin

New York Şehir Balesi'ne taciz davası açan balerin

New York Şehir Balesi balerinlerinden 19 yaşındaki balerin Alexandra Waterbury'nin, eski balet erkek arkadaşı tarafından çekilen özel fotoğrafları kurum içinde yayılır. Diğer erkek dansçılar tarafından rahatsız edilmeye başlar. Bu onun için, işyerinde cinsel sömürünün ötesinde, tutkuyla bağlı olduğu sanatına da hakaret anlamına gelir. Kurumla davalık olan cesur balerin, yaptığı değişim çağrısıyla kadın mücadelesi için de ilham verici bir örnek oluşturuyor.

Türkiye'yi Sarsan Davalar - Atatürk Heykellerine Saldıran Ticaniler
1. Sezon 13. Bölüm

Türkiye'yi Sarsan Davalar - Atatürk Heykellerine Saldıran Ticaniler

Kemal Pilavoğlu adlı hukuk fakültesinden terk şahıs tarafından, 1930’larda Ankara’nın Çubuk ilçesinde örgütlenmeye başlayan Ticaniler isimlerini arka arkaya Atatürk heykellerine saldırı düzenleyerek duyurdular. Pilavoğlu güya rüyasında Ahmed et-Ticani'ye intisap ettiğini görmüş, ardından Abdülkadir Medeni adlı birinden tarikat ruhsatı almıştı. Gazeteler Ticaniler ile yatıp Ticaniler ile kalkıyordu.

Kadınlara 'yakıştırılmayan' sporlar #NormalDeğil
1. Sezon 4. Bölüm

Kadınlara 'yakıştırılmayan' sporlar #NormalDeğil

Kadınların spor tarihi, mücadeleyle, ilhamla, zaferlerle dolu. Bu bölümde spor dünyasında “Ben de varım” diyen, sınırları zorlayan, başaran ve ilham veren kadınların hikayesine göz attık.

'Sen ofsaytı biliyor musun?' #NormalDeğil
1. Sezon 8. Bölüm

'Sen ofsaytı biliyor musun?' #NormalDeğil

Spor medyasında eşitsizlik ne boyutta? Ekranda gördüklerimizin ardında, içerik üretiminde, yönetimde ve spor anlatımlarında kadınların rollerini inceledik. Spor medyasında kadınların belirli rollere sıkışması #NormaldDeğil.

Nano

Nano

Halkın Nanoteknoloji kullanımını zorunlu kılan bir yasa, bu tehlikeli donanımın yayılmasını engellemek isteyen hacker'ların direnişiyle karşılaşır.

Kidding - 1. Sezon

Kidding - 1. Sezon

IMDB: 8,0 Milyonların sevgilisi bir çocuk programı sunucusu, aile dramlarının üstesinden gelmeye çalışırken yavaş yavaş akıl sağlığını kaybeder.