Perde Arkası
 Spor 1 Sezon

Perde Arkası, tozlu rafları karıştırıp günümüz sporuna dair en popüler genellemeleri ve tespitleri masaya yatırıyor! Başarılı bir takımın yaratılış süreci, bir futbol liginin değişen teknik direktör algısı ya da mutlu sonla bitmeden önce yarım kalması gereken bazı hikayeler... Her hafta sporun Perde Arkası’na dair yeni bir hikaye GAİN’de!

Perde Arkası #1 Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Perde Arkası #1

Kulüp bazında elit turnuvalarda tam 16 kupa. Milli takım seviyesinde iki Avrupa ikinciliği, iki Avrupa üçüncülüğü ve olimpiyatlarda çeyrek final… Kadın voleybolu neden Türkiye’nin takım sporlarındaki en başarılı branşı? Bu sorunun 1960’lı yıllara dayanan cevabı Perde Arkası’nın 1. bölümünde!

Perde Arkası #2 Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Perde Arkası #2

Her yeni sezonda kendi dinamiklerini yaratan ve ilgiyi üstünde toplamayı başaran bir organizasyon: Süper Lig. Ligdeki yeni fenomen konu başlığı ise yerli teknik direktörler. Son 14 sezonun tamamında yerli teknik direktörün şampiyonluğa ulaşmasını sağlayan değişim sürecini Perde Arkası’nın 2. bölümünde ele aldık.

Perde Arkası #3 Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Perde Arkası #3

31 yaşında basketbolu bırakan bir milli takım kaptanı düşünün. Kariyerinin zirvesinde, milli takımla Avrupa şampiyonluğu yaşamak yerine emekli olup antrenörlüğe geçiş yapsın. Zeljko Obradovic, 1991 yılında tam olarak bunu yaparak Partizan’ın başına geçti. Zoc’un, basketbol tarihine geçen antrenörlük kariyerinin hikayesi, Perde Arkası’nın 3. bölümünde!

Perde Arkası #4 Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Perde Arkası #4

Tenis, sporda kadın-erkek eşitliği yaratmak için en büyük çabayı gösteren sporların başında geliyor. Billie Jean King, Margaret Court, Steffi Graf, Serena Williams gibi bir çok ismin öncülüğünde süre gelen bu eşitlik mücadelesi, 50 yılı aşkın bir maziye sahip. Peki artık eşitler mi? Cevap, Perde Arkası'nın 4. bölümünde!

Perde Arkası #5 Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Perde Arkası #5

Michael Schumacher ve Lewis Hamilton, Formula 1 tarihinin en önemli figürlerinden. Bu durumun sportif ve sosyal sebeplerini Perde Arkası’nın 5. bölümünde inceliyoruz.

Perde Arkası #6 Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Perde Arkası #6

Türkiye’nin bir tenis ülkesi olduğunu söylemek zor. Ama teniste başarıyla temsil edilmek için gerekli yegane şey sporcular değil. Teniste tıpkı sporcular gibi adım adım ve büyük emeklerle şekillenen hakemlik kariyerleri de var. Tenis hakemliği için gereken kariyer planlaması ve Türkiye’nin tenis dünyasındaki en tanınmış hakemlerinden Esin Kıratlı’nın hikayesi Perde Arkası’nın 6. bölümünde!

Perde Arkası #7 Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Perde Arkası #7

Avrupalı oyuncular bugünlerde NBA’i domine etseler de, onlar için durum her zaman tozpembe değildi. Perde Arkası’nın 7. bölümünde, eski kıtanın yıldızlarının NBA tarihindeki hikayesine göz atıyoruz.

Perde Arkası #8 Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Perde Arkası #8

5+1, 6, 6+0+2, 14... Bunlar bir matematik teoreminin formülleri değil, Türk futbolunun yıllar içinde değişen yabancı oyuncu sınırlamasının kuralları. TFF, son 5 yıldır hem ekonomik hem de sportif olarak kulüplerin elini güçlendiren 14 yabancı oyuncu sınırını yeniden aşağı çekmeye karar verdi ve gelecek sezon kulüplerin kadro planlamaları için kartlar yeniden dağıtılacak. Perde Arkası'nın 8. bölümünde, Türkiye'de yabancı futbolcu sınırlamasının tarihini ele aldık.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur