Mucize Kadınlar
 Belgesel 1 Sezon

Kendilerini çizgi dışındaki tutkulara adayan, topluma sözde değil gerçek anlamda “etki eden” kadınların gerçek hikayeleri.


Konuklar: Göksu Üçtaş Şanlı, İlke Kodal, Göksu Gül, Fatma Zehra Köse, Türkiye Kadın Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı, Nora Şenkal

Mucize Kadınlar - Göksu Üçtaş Şanlı Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Mucize Kadınlar - Göksu Üçtaş Şanlı

Kendilerini çizgi dışındaki tutkulara adayan, topluma sözde değil gerçek anlamda “etki eden” kadınların hikayelerinin anlatıldığı yeni mini belgesel serisi Mucize Kadınlar başlıyor! İlk konuğumuz artistik jimnastikte 2012 Londra Olimpiyatları’nda ülkemizi kendi branşında temsil eden ilk sporcu Göksu Üçtaş Şanlı.

Mucize Kadınlar - İlke Kodal Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Mucize Kadınlar - İlke Kodal

İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçısı İlke Kodal, bale gibi zorlu ve eğitimi hiç bitmeyen bir dalda, 23 yıldır kendini geliştirmeye ve sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Nasıl mı?


Mucize Kadınlar - Göksu Gül Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Mucize Kadınlar - Göksu Gül

Göksu Gül İstanbul 'da yaşıyor. Evi, evindeki tuvaller, sokaklar, taşlar, duvarlar onun çalışma alanı… PG Art Gallery tarafından temsil edilen sanatçı yeni jenerasyonun önce çıkan isimlerinden. 2015 yılında İstanbul Rotary Sanat Yarışması Sergisi’nde birincilik ödülünü kazandı, yurt içi ve yurt dışında birçok karma ve solo sergide imzası yer aldı.

Mucize Kadınlar - Fatma Zehra Köse Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Mucize Kadınlar - Fatma Zehra Köse

8 yaşında flöre dersleri alarak eskrim sporuna başlayan Fatma Zehra Köse, Gençlik Olimpiyatları’na gitmeye hak kazanan ilk Türk Kadın Kılıççı. Hayatını bu spora adayan Fatma, eskrimi şovalyeliğe benzetiyor. Fatma'yla Ankara'da buluştuk.

Mucize Kadınlar - Türkiye  Kadın Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Mucize Kadınlar - Türkiye Kadın Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı

Türkiye Kadın Ritmik Jimnastik Grup Milli Takımı iki yıldır bizi gururlandırmakla meşgul. 2020’de '3 çember 2 çift labut' dalında Avrupa şampiyonu oldular ve Haziran ayında Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda olimpiyat kotası mücadelesini verecekler. Bu çok genç 7 şahane kadına kulak vermeye ne dersiniz?

Duygu Doğan, Azra Akıncı, Nil Karabina, Eda Aşar, Peri Berker, Defne Alpaslan ve İrem Ökçün ile Ankara’da buluştuk.

Mucize Kadınlar - Nora Şenkal Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Mucize Kadınlar - Nora Şenkal

22 yaşındaki model Nora Şenkal İstanbul’da Hakaan Yıldırım defilesinden Paris'te Jean Paul Gaultier şovuna, I-D dergisinden ELLE’e hem dünyada hem Türkiye’de yıldızı her gün parlayan bir yetenek. Onun bu başarısı moda dünyasının çoktan bulması gereken denge adına da önemli bir adım. Nora’nın da dediği gibi “Büyük beden modeller, siyahi modeller, yaşlı, trans, nonbinary modellerle moda yavaş yavaş olması gerektiği gibi kapsayıcı bir yere gidiyor. Hikayenin başında hikayeye ait hissetmeyebilirsiniz ama yazarın kendiniz olduğunu keşfettiğinizde hikayenin nereye gideceği de size kalmış”

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur