Güzel Sayılar

Program

İstatistik deyince akla gelen ilk isim Bekir Ağırdır ve Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy, Türkiye’nin dünden bugüne değişimini, ‘bulaşık makinesi, kalorifer’ gibi günlük hayatımızın parçaları üzerinden rakamlar, anekdotlar ve örneklerle anlatıyor.

Bölümler
Güzel Sayılar - Gündüz Kuşağı Kadın Programları Oynat

Güzel Sayılar - Gündüz Kuşağı Kadın Programları

Güzel Sayılar bu hafta 'Gündüz Kuşağı Kadın Programlarını' ele alıyor. Türkiye'de kadınların yüzde kaçı programları izliyor? Bunun nedeni nedir? Cinsiyetçi bir yaklaşımdan söz edilebilir mi? Tüm soruların cevapları bu bölümde.

Güzel Sayılar - Protesto Oynat

Güzel Sayılar - Protesto

Güzel Sayılar'ın bu haftaki konusu protesto. Türkiye'nin yüzde kaçı protesto eylemine katıldı? Geçmiş ve günümüzün değerlendirmeleri ve oranlarla protesto bölümü başlıyor. Bekir Ağırdır Türkiye'yi istatistiklerle anlatıyor.

Güzel Sayılar - Makyaj Oynat

Güzel Sayılar - Makyaj

Güzel Sayılar'ın bu haftaki konusu makyaj. Kadınların yüzde kaçı makyaj yapıyor? Reklamların ve sosyal medyanın bir etkisi var mı? Makyajla ilgili tüm soruların cevapları, oranlarıyla birlikte bu bölümde. Zeynep Aksoy'un sorularına Bekir Ağırdır'ın cevaplarını kaçırmayın.

Güzel Sayılar - Gazete Oynat

Güzel Sayılar - Gazete

Güzel Sayılar'ın bu bölümünde konumuz gazete. Günümüzde kaç kişi gazete okuyor? Doğru bilgiyi nereden alabiliriz? Tüm soruların cevapları bu bölümde.

Güzel Sayılar - Bayram Özel Oynat

Güzel Sayılar - Bayram Özel

Gelenek ve göreneklerimizi devam ettiriyor muyuz? Eski bayramları özlüyor muyuz? Güzel Sayılar bayram özel bölümüyle sizlerle. Kaçırmayın!

Güzel Sayılar - Erzak Oynat

Güzel Sayılar - Erzak

Güzel Sayılar'ın bu haftaki bölüm konusu 'Erzak'. Kaç kişi tarhanasını, makarnasını ve reçelini evde yapıyor? Erzağını dışardan alan kişilerin oranı yüzde kaç? Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy soruyor, istatistik ve veri alanında Türkiye'nin en yetkin ismi Bekir Ağırdır cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Kahvehane Oynat

Güzel Sayılar - Kahvehane

Güzel Sayılar'ın bu bölüm konusu 'Kahvehaneler'. Geçmiş yıllarda ve günümüzde insanların kahvehaneye gitme oranını, neden gittiklerini ve yasaklandığı dönemleri konuşuyoruz. Tüm detaylar bu bölümde, kaçırmayın!

Güzel Sayılar - Dövme Oynat

Güzel Sayılar - Dövme

Türkiye'nin yüzde kaçı dövme yaptırıyor? Dövme popülerleşti mi? Küpe takan kişi sayısı nedir? Kına geleneksel bir sembol müdür? Zeynep Aksoy soruyor, istatistik ve veri alanında Türkiye'nin en yetkin ismi Bekir Ağırdır cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Mahalle Oynat

Güzel Sayılar - Mahalle

Mahalle kültürü hala yaşıyor mu? İnsanlar kendilerini mahalleye ait hissediyorlar mı? Türkiye'de istatistik deyince akla gelen ilk isim Bekir Ağırdır ve Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un bu haftaki konusu 'Mahalle'.

Güzel Sayılar - Evcil Hayvanlar Oynat

Güzel Sayılar - Evcil Hayvanlar

Kedi, köpek, balık, kuş... Türkiye'de evcil hayvan rekoru hangisinde? Hangi hayvanın bulunduğu evde yemek yemekten çekinenler var? Baraj, yol yapmak için bitki ve hayvan türlerinin feda edilmesi hakkında ne düşünüyoruz? Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır ve Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy, evcil hayvanları ve onlarla ilişkimizi konuşuyor.

Güzel Sayılar - Futbol Oynat

Güzel Sayılar - Futbol

Türkiye en çok hangi takımı tutuyor? Eğitimli olmanın holiganlığa bir etkisi var mı? Kadınların yeşil sahalarla arası nasıl? Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır ve Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy, bu kez enine boyuna futbol konuşuyor.

Güzel Sayılar - Ayakkabı Oynat

Güzel Sayılar - Ayakkabı

Türkiye’nin yüzde kaçı ayakkabılarını evin dışında çıkarıyor? Terlik fırlatmak Türklere özgü bir davranış mı? Ayakkabı üzerine toplumsal hafızamıza kazınmış sahneler hangileri? Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy soruyor, istatistik alanının en yetkin ismi Bekir Ağırdır veriler ve anekdotlarla cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Soba Oynat

Güzel Sayılar - Soba

Türkiye'nin yüzde kaçı hâlâ sobayla ısınıyor? Şömine romantik bir şey mi? Kaloriferin ataerkil düzenle ne ilgisi var? Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin isimlerinden Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un sorularını veri ve anekdotlarla cevaplıyor. Bu bölümde üstünde kestane pişirilen sobadan kent yaşamının sembolü kalorifere uzanıyoruz.

Güzel Sayılar - Kadınlar Günü Özel Oynat

Güzel Sayılar - Kadınlar Günü Özel

Türkiye’de toplumsal cinsiyet algıları değişiyor. Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy soruyor, Türkiye’nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır veriler ve anekdotlarla anlatıyor. Hızla yıkılan normları, umut verici sayıları ve değişen Türkiye’yi anlamak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel bölümü başlıyor.

Güzel Sayılar - Kahve Falı Oynat

Güzel Sayılar - Kahve Falı

Türkiye fala inanıyor mu? Batıl inançlarla arası nasıl? Burcunu biliyor mu? Nazar boncuğu takıyor mu? Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy soruyor, Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır veriler ve anekdotlarla anlatıyor.

Güzel Sayılar - Pasaport Oynat

Güzel Sayılar - Pasaport

Türkiye'nin yüzde kaçının pasaportu var? Yüzde kaçımız yurtdışına hiç çıkmadı? Yıllar içinde oranlar nasıl değişti? Pasaport sahipliğinde cinsiyet etkili mi? Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy soruyor, Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır veriler ve anekdotlarla anlatıyor.

Güzel Sayılar - İnternet Oynat

Güzel Sayılar - İnternet

Türkiye'de hala internetle tanışmamış kesim yüzde kaç? Her dört insandan üçünün sosyal medya hesabı olduğu ülkemizde, en sevilen 'sosyal medya' hesabı WhatsApp desek... İstatistik ve veri alanındaki en yetkin isim Bekir Ağırdır, internet üzerinden Türkiye'yi analiz ediyor.

Güzel Sayılar - Duvar Oynat

Güzel Sayılar - Duvar

Duvar saati, maarif takvimi, halı, aile fotoğrafı... Duvara asılan her şey aynı zamanda sınıfsal bir gösterge mi? Dünden bugüne Türkiye'de evlerin duvarlarına neler asıldı? Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un duvara asılan objelerle ilgili sorularını veriler ve anekdotlarla cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Banka Hesabı Oynat

Güzel Sayılar - Banka Hesabı

Kadınların yarısından fazlasının neden banka hesabı yok? 'Avanak balina' ne demek? 'Altın günü' neden önemli? Türkiye'nin istatistik alanında en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un gündelik hayatımıza dair sorularını verilerle cevaplıyor. Bu bölümün konusu, banka hesabı.

Güzel Sayılar - Telefon Oynat

Güzel Sayılar - Telefon

Elinizdeki telefondan bu programı izliyorsunuz ama evlerde bile telefon olmadığı günler hiç de uzak değil. Türkiye telefonla ne zaman tanıştı? Telefonların yaygınlaşması kültürel olarak neleri değiştirdi? Türkiye'nin istatistik alanındaki en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un sorularını cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Araba Oynat

Güzel Sayılar - Araba

Türkiye'nin yüzde kaçının arabası var? Geniş ailelerde öne kim oturur? Kadın şoförler neden az? Onun arabası varsa ruhu yok mu? Türkiye'nin istatistik ve veri alanındaki en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un araba hakkındaki sorularını geçmişten bugüne sayılar, veriler, örnekler ve anekdotlarla açıklıyor.

Güzel Sayılar - Yer sofrasından masaya Oynat

Güzel Sayılar - Yer sofrasından masaya

Annelerin ortadaki tabaktaki yemeğin etli kısmını çocuğunun önüne çevirdiği yer sofraları nostalji mi oldu? Yoksa hala Türkiye'nin büyük çoğunluğu yer sofrasında mı yiyor? Yer sofrasından masaya geçiş nasıl bir kültürel değişikliğin göstergesi? Türkiye'de istatistik alanının en yetkin ismi Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un sorularını veriler, örnekler ve anekdotlarla cevaplıyor.

Güzel Sayılar - Oda Oynat

Güzel Sayılar - Oda

Türkiye'de istatistik ve veri deyince akla gelen ilk isim Bekir Ağırdır, Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy'un sorularını cevaplıyor. Tabii ki sayılar, veriler, örnekler ve anekdotlarla açıklayarak. İkinci bölümde 'oda' üzerinden kocaman bir Türkiye analizi yapıyor.

Güzel Sayılar - Bulaşık Makinesi Oynat

Güzel Sayılar - Bulaşık Makinesi

Türkiye'de istatistik deyince akla gelen ilk isim Bekir Ağırdır ve Z kuşağından siyaset bilimci Zeynep Aksoy Güzel Sayılar'la karşınızda! Günlük hayatta üzerine çok da düşünmediğimiz parçaları sayılar, veriler ve anekdotlarla anlatarak bir nevi geçmişten günümüze Türkiye analizi yapıyorlar. İlk bölümde bulaşık makinesi var.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur