Göçen Beyinler
 Program 1 Sezon

Ülkeyi terk eden yetenekler neden gitti? Burada bulamadıkları neydi? Gitmeye mi zorlandılar, planlayarak mı gittiler? Hilal Şefkatli soruyor, dünyanın farklı ülkelerine göçmüş ve oldukça başarılı olmuş insanlar anlatıyor.

Konuklar: Selçuk Atlı, Güney Soykan, Beyza Kapu, Dost Öngür, Ceylan Pojon, Rahman Altın, Melis Binay, Günden Yılmaz, Şükrü Dinçer, Gökhan Kutluer

Göçen Beyinler - Selçuk Atlı Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Göçen Beyinler - Selçuk Atlı

Hilal Şefkatli'nin sunuculuğunu yaptığı Göçen Beyinler programında ülkemizde yetişen ve yurtdışında başarılı olmuş kişilerin hikayelerini kendilerinden dinleyeceğiz. İlk bölüm konuğumuz Bunch'ın kurucusu ve CEO'su Selçuk Atlı.

Göçen Beyinler - Sanat Yönetmeni Güney Soykan Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Göçen Beyinler - Sanat Yönetmeni Güney Soykan

Türkiye'de reklam ajanslarında çalışırken, Amsterdam'a göçen sanat yönetmeni Güney Soykan konuğumuz. Buradaki ajanslarda uyku tulumuyla geçirdiği günlerle, Amsterdam'da şu an çalıştığı Wieden+Kennedy günlerini karşılaştırıyor. Sonra bu beyinler neden göçüyor...

Göçen Beyinler - L'Oréal Dijital Global Başkanı Beyza Kapu Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Göçen Beyinler - L'Oréal Dijital Global Başkanı Beyza Kapu

Göçen Beyinler'in 3. bölüm konuğu çok genç yaşta dünyanın en büyük kozmetik firmalarından birinin dijital operasyonlarının başına geçmiş olan ve yaptığı projelerle bir çok farklı ülkede çok önemli başarılara imza atmış olan Beyza Kapu....

Göçen Beyinler - Araştırmacı Psikiyatrist Dost Öngür Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Göçen Beyinler - Araştırmacı Psikiyatrist Dost Öngür

Bu hafta seneler önce Amerika'ya göçmüş, Araştırmacı Psikiyatrist Dost Öngür konuğumuz. Harvard Üniversitesi'nde kürsüsü ve genel yayın yönetmeliğini yaptığı JAMA Psychiatry adında dünyada ün yapmış yapmış bir dergisi var.

Göçen Beyinler - Ceylan Pojon Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Göçen Beyinler - Ceylan Pojon

Bu haftaki konuğumuz, ülke ülke gezen ve şu an Finlandiya'nın büyük bir teknoloji şirketinde yapay zeka iş gelişimlerini yöneten Ceylan Pojon. Bu, ünvanlarından sadece biri.

Göçen Beyinler - Yapımcı, Besteci Rahman Altın Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Göçen Beyinler - Yapımcı, Besteci Rahman Altın

Los Angeles'ta film, reklam ve çizgi film müziği yapan bir Türk. Rahman Altın, küçükkken sevdiği bütün filmlerin ortak yanını keşfeder ve hayatı değişir. O da hepsinin müziklerinin aynı müzisyen tarafından bestelendiğidir.

Göçen Beyinler - Melis Binay Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Göçen Beyinler - Melis Binay

Göçen Beyinler'in bu haftaki konuğu ressam Melis Binay. Barselona'da yaşayan Binay'la yaptığı çalışmalardan, yaşam tarzına kadar her şeyi konuştuk.

Göçen Beyinler - Günden Yılmaz Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Göçen Beyinler - Günden Yılmaz

Bu bölümde sizleri modern bir seyyahla tanıştırıyoruz. Türkiye'de başladığı kariyerini üç farklı kıtada, dünyanın en büyük enerji şirketinde devam ettiren, Günden Yılmaz'la iş hayatını ve biriktirdiği anıları konuşacağız.

Göçen Beyinler - Şükrü Dinçer Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

Göçen Beyinler - Şükrü Dinçer

Okuduğumuz dönemlerde hayallerini kurduğumuz kariyeri gerçekleştiren, dünyanın en büyük şirketlerinden birinde global pazarlamanın en kilit isimlerinden Şükrü Dinçer ile kariyerini ve başarı hikayesini konuşuyoruz.

Göçen Beyinler- Gökhan Kutluer Oynat
1. Sezon 10. Bölüm

Göçen Beyinler- Gökhan Kutluer

Göçen Beyinler'de bu hafta hayatını bisiklete adamış, Berlin'de bir bisiklet firmasının Dijital Pazarlama Yöneticisi Gökhan Kutluer ile sohbet ediyoruz. Aileni, şehrini, arkadaşlarını bırakıp gitme kararı nasıl alınır? Cevabı ondan dinliyoruz.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur