Teleskobuma Takılanlar

Program

Pandemide herkes kendi içine dönerken, bir çift göz dışarı, hatta uzaya bakmaya karar verdi ve kendine bir teleskop aldı. Ancak teleskop gökyüzündeki yıldızları izlemektense şehrin gizli yıldızlarına odaklanmayı tercih etti.

Bölümler
Teleskobuma Takılanlar - Utanmaz Gökdelenler Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Utanmaz Gökdelenler

Güneş batarken kızaran camlarına aldanmayın, aslında gökdelenlerin utanmaları yoktur. Vinçler kendilerine yeni bir iş bulana kadar onlar şehre egemen olmaya devam edecekler.

Teleskobuma Takılanlar - Yüzen gezegenler Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Yüzen gezegenler

İnsan hayatı boyunca toplam kaç dolunay görür? Bu bölümde sorunun cevabını, teleskobun gözünden yaşadığımız şehri ve suyun üzerindeki gezegenleri görüyoruz.

Teleskobuma Takılanlar - Çatıbozucular Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Çatıbozucular

Karla gelen beleş romantizmin keyfini çıkarırken, çatılardaki muhteşem görüntünün tek bir düşmanı vardır: Çatıbozucular. İzleri sürerseniz Çatıbozucular'ın turuncu ayaklarına ulaşabilirsiniz.

Teleskobuma Takılanlar - Yanıp sönen şeyler Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Yanıp sönen şeyler

Yanıp sönen şeyler, ilk bakışta yokmuş gibi davranırlar. Oysa onlar şehrin birer parçasıdır ve en az yıldızlar kadar izlenmeyi hak ederler.

Teleskobuma Takılanlar - Unuttuklarımız nereye giderler? Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Unuttuklarımız nereye giderler?

Şu hayatta bir kişinin hafızasında kiracı olarak yaşamak bile unutulmamanızı garantileyebilir. Ama garanti süresi sandığımız kadar uzun olmayabilir. Hatırlanmayan şeylerle dolu bir şehirde, tüm bu unutulanlar nereye gider?

Teleskobuma Takılanlar - Uyum Meselesi Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Uyum Meselesi

Dünyada olup bitenleri umursamadan görevini yapmaya devam eden güneş, umutla beraber yanında yeni yıl beklentilerini de getiriyor.

Teleskobuma Takılanlar - Ayın kraterleri mi, şehrin halleri mi? Oynat

Teleskobuma Takılanlar - Ayın kraterleri mi, şehrin halleri mi?

Erdem Topsakal, pandemide ayın kraterlerini izlemek için bir teleskop alır. Kısa sürede sıkılınca teleskobunu İstanbul'a çevirir ve keşfedilmemiş birçok hikayeye şahitlik eder.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur