Perde Arkası

Spor 5 Bölüm

Perde Arkası, tozlu rafları karıştırıp günümüz sporuna dair en popüler genellemeleri ve tespitleri masaya yatırıyor! Başarılı bir takımın yaratılış süreci, bir futbol liginin değişen teknik direktör algısı ya da mutlu sonla bitmeden önce yarım kalması gereken bazı hikayeler... Her hafta sporun Perde Arkası’na dair yeni bir hikaye GAİN’de!

Perde Arkası #5 Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Perde Arkası #5

Michael Schumacher ve Lewis Hamilton, Formula 1 tarihinin en önemli figürlerinden. Bu durumun sportif ve sosyal sebeplerini Perde Arkası’nın 5. bölümünde inceliyoruz.

Perde Arkası #4 Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Perde Arkası #4

Tenis, sporda kadın-erkek eşitliği yaratmak için en büyük çabayı gösteren sporların başında geliyor. Billie Jean King, Margaret Court, Steffi Graf, Serena Williams gibi bir çok ismin öncülüğünde süre gelen bu eşitlik mücadelesi, 50 yılı aşkın bir maziye sahip. Peki artık eşitler mi? Cevap, Perde Arkası'nın 4. bölümünde!

Perde Arkası #3 Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Perde Arkası #3

31 yaşında basketbolu bırakan bir milli takım kaptanı düşünün. Kariyerinin zirvesinde, milli takımla Avrupa şampiyonluğu yaşamak yerine emekli olup antrenörlüğe geçiş yapsın. Zeljko Obradovic, 1991 yılında tam olarak bunu yaparak Partizan’ın başına geçti. Zoc’un, basketbol tarihine geçen antrenörlük kariyerinin hikayesi, Perde Arkası’nın 3. bölümünde!

Perde Arkası #2 Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Perde Arkası #2

Her yeni sezonda kendi dinamiklerini yaratan ve ilgiyi üstünde toplamayı başaran bir organizasyon: Süper Lig. Ligdeki yeni fenomen konu başlığı ise yerli teknik direktörler. Son 14 sezonun tamamında yerli teknik direktörün şampiyonluğa ulaşmasını sağlayan değişim sürecini Perde Arkası’nın 2. bölümünde ele aldık.

Perde Arkası #1 Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Perde Arkası #1

Kulüp bazında elit turnuvalarda tam 16 kupa. Milli takım seviyesinde iki Avrupa ikinciliği, iki Avrupa üçüncülüğü ve olimpiyatlarda çeyrek final… Kadın voleybolu neden Türkiye’nin takım sporlarındaki en başarılı branşı? Bu sorunun 1960’lı yıllara dayanan cevabı Perde Arkası’nın 1. bölümünde!

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur