Konuşmamız Lazım
 Program 1 Sezon

Tüm dünyanın gündeminin ortak olduğu yeni bir çağın eşiğindeyiz. İklim krizi, kutuplaşma, pandemi, post hakikat... Çınar Oskay tüm bu meseleleri dünyanın en büyük fikir önderlerine soruyor. Kafa açan, eğlenceli röportaj serisini kaçırmayın.


Konuklar: Noah Harari, Amin Maalouf, Bernard Henri Levy, İonna Kuçuradi, Steven Pinker, Noam Chomsky, Simon Kuper, Ali Yaycıoğlu, Jean-Christophe Grangé

Konuşmamız Lazım - Noah Harari - İnsanlık 100 Yıl Sonra Yok Olacak! Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Noah Harari - İnsanlık 100 Yıl Sonra Yok Olacak!

İnsanlık 100 sene sonra yok mu olacak? Dünyanın en etkili düşünürlerinden Yuval Noah Harari Konuşmamız Lazım’ın ilk bölümünde Çınar Oskay’la konuştu. Neden 100 yıl sonra dünyada bize benzeyen insanlar kalmayacak? Konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - Amin Maalouf - Büyük Çatışma Bu Yüzyılda Yaşanacak! Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Amin Maalouf - Büyük Çatışma Bu Yüzyılda Yaşanacak!

Ortadoğu’nun en etkili ve bilge kalemi Amin Maalouf Konuşmamız Lazım’da Çınar Oskay’la konuştu. Büyük çatışma bu yüzyılda mı yaşanacak? Konuşmamız Lazım!

Konuşmamız Lazım - Bernard Henri Levy - Türkiye Avrupa'nın kökenidir! Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Bernard Henri Levy - Türkiye Avrupa'nın kökenidir!

Türkiye Avrupa’nın kökenidir! Avrupa’nın en meşhur filozofu Bernard Henri Levy Konuşmamız Lazım’da Çınar Oskay’la konuştu. Türkiye ve Avrupa’yı birbirinden ayrı düşünmek doğru mu? Konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - İoanna Kuçuradi Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Konuşmamız Lazım - İoanna Kuçuradi

Konuşmamız Lazım’ın bu haftaki konuğu, Türkiye’de felsefe denince akla gelen ilk isim, felsefemizin bir numarası İoanna Kuçuradi. Aşklarımız ne kadar gerçek? Ne kadar ahlaklıyız? Mutluluğu nasıl buluruz? Konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - Steven Pinker Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Steven Pinker

Tarihin en parlak günlerini mi yaşıyoruz? Dünyanın en ünlü psikoloğu, Harvard Üniversitesi profesörü Steven Pinker'a göre öyle. İnsanlık daha mı iyiye gidiyor? 3. Dünya Savaşı olur mu? Konuşmamız Lazım!

Konuşmamız Lazım - Noam Chomsky Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Noam Chomsky

Dilbilimci, filozof, tarihçi, toplumsal eleştirmen, düşünür ve politik aktivist Noam Chomsky, ‘Konuşmamız Lazım’a konuk oldu. Dünyayı kim yönetiyor? ‘İnsanın efendileri’ kim? Kapitalizm çöktü mü? Konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - Simon Kuper Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Simon Kuper

'Futbol Sadece Futbol Değildir' kitabının yazarı, Harvard ve Oxford mezunu tarihçi ve dünyanın bir numaralı futbol yazarı olarak gösterilen Simon Kuper, Çınar Oskay'ın bu haftaki konuğu. Simon Kuper'le günümüz futbolu hakkında konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - Ali Yaycıoğlu Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Ali Yaycıoğlu

'Yeni Türkiye' kuruldu mu? Eski Türkiye'yi restore etmek mümkün mü? Geleceğe nasıl bakmalıyız? Türkiye'nin yeni nesil tarihçilerinden Ali Yaycıoğlu ile konuşmamız lazım!

Konuşmamız Lazım - Jean-Christophe Grangé Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

Konuşmamız Lazım - Jean-Christophe Grangé

Tarikat ve siyasetin ilişkisi nasıl olmalı? Cinayet fikri neden bu kadar ilgimizi çekiyor? Dünyanın en çok okunan suç yazarı Jean-Christophe Grangé ile konuşmamız lazım!

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur