Güzel Şeyler

Haber 26 Bölüm

Tasarım, sürdürülebilirlik, yenilenebilir materyaller gibi konu başlıkları ilginizi çekiyorsa doğru yerdesiniz. Haftalık tasarım bülteni Güzel Şeyler ile nerede ne yenilikçi tasarım varsa alıp size getiriyoruz.

Bölümler
Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 26

Güzel Şeyler

Bu hafta da güzel şeyler oluyor. Banknotların başrolde olduğu bir animasyon filmi. Işık oyunlarıyla dolu biyofilik ofis tasarımı. Lego’dan daktilo tasarımı. Sanat eserleri animasyona taşınırsa...

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 25

Güzel Şeyler

Londra’nın yeni 'tasarım bölgesi'. Dünyanın ilk gökyüzü havuzu. Venedik Bienali’nden ilginç bir sergi. IKEA Kopenhag park tasarlıyor. Haftalık tasarım bülteniniz başlıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 24

Güzel Şeyler

Terk edilmiş tramvay hattı nasıl parka dönüştü? Apple'ın yeni 'tarihi' mağazası. New York’un yeni parkı. Sanatçı Olafur Eliasson’dan Çıldır Gölü paylaşımı. Kahve atıkları ev oldu. Harry Potter mağazası açılıyor ve tasarım bülteniniz başlıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 23

Güzel Şeyler

Greenpeace, İngiltere’nin plastik politikalarını eleştiren bir animasyon filmi paylaştı. Venedik Bienali’nin 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi başladı! Sokak sanatçısı Jim Bachor, Chicago sokaklarındaki çukurları eğlenceli sanat eserlerine dönüştürmek için eski bir mozaik tekniğini kullanıyor. Haftanın tasarımcısı: Jason Seife

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 22

Güzel Şeyler

New York’ta yeni bir ada. Pandemi sonrası birçok şehirde yeni bisiklet yollarının açılmasının yanı sıra kaykay severlere ayrılan yolların da artacağı öngörülüyor. Hava kirliliğininin mürekkebe dönüşümü.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 21

Güzel Şeyler

Haftayı güzelleştiren haberler başlıyor. Van Gogh’un dijital sanat sergisi New York’a geliyor. Yayoi Kusama'dan ‘Sonsuzluk aynası’. Botanik Lego setleri. Nike'ın yeni kampanyası yeni spor dallarını keşfetmeye çağırıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 20

Güzel Şeyler

Neyse ki güzel şeyler olmaya devam ediyor... İspanyol sanatçı Frodo Alvarez gökyüzüne ışıklar yansıtarak çizimler yapıyor. Eski demiryolu şimdi ise dev park olan High Line'ın hikayesi. Murallar artık yazıcıdan çıkabilir mi?

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 19

Güzel Şeyler

Dünya günü kutlu olsun! Metalin tasarıma dönüşümü. ChopValue, restoranlardan topladığı yemek çubuklarını karbon nötr üretim modeliyle geri dönüştürerek yenilikçi endüstriyel ürünler tasarlıyor. Mars’ta şehir kurmayı hayal etmek.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 18

Güzel Şeyler

Google Earth'te timelapse özelliği. LEGO’dan yine, yeniden çevreci tasarımlar. Olafur Eliasson'dan insanlığı sorgulatan bir eser. Hareketleri ses dönüştüren bileklikler. Haftanın keşfi: Christoph Niemann ve İllüstrasyonları. Bu hafta yine güzel şeyler bu tarafta.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 17

Güzel Şeyler

Piccadilly Circus’da 2 sıradışı dakika. Fransız sanatçı ve fotoğrafçı JR ile tanışın! Dünyanın en büyük Flipbook’u tasarlandı. Sürdürülebilirlik üzerine konuşmalıyız.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 16

Güzel Şeyler

Haftalık tasarım bülteniniz başlıyor. Dijital sanat müzesinde Vincent Van Gogh'un doğum günü. En düşük karbon emisyonlu rotalar nasıl bulunur? Robot sanatı. Yeni nesil bahçıvanlık ve çok daha fazlası burada.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 15

Güzel Şeyler

Polenlerle dolu bir park. Sonsuz renk tonlarının eşlik ettiği seramik karo koleksiyonu. Belçika'daki Borgloon Ormanı içerisinde yer alan su damlası şeklindeki çadırlar. Rotterdam'dan bir soru: Müzelerin depoları nerede olmalı? Haftalık tasarım bülteniniz başlıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 14

Güzel Şeyler

Tasarım bülteniniz başlıyor. IKEA'nın sanat eserlerini fonksiyonel objelere dönüştürmesi. Atıklarla yapılan yemek tarifleri. Finlandiya'da kesilen ağaçlar için dikilen ağaçlar. Bunların hepsi güzel şeyler.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 13

Güzel Şeyler

Tasarım bülteniniz başlıyor. Kasetin mucidi hayatını kaybetti. Kolaj bitkilerden oluşan pop-up kitap. Winnie the Pooh 95 yaşında. Londra duraklarının göz alıcı mozaikleri ve daha birçok güzel şey bu bültende.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 12

Güzel Şeyler

Atık malzemelerden bir geri dönüşüm filmi. Tükettiği elektriği fazlasıyla üreten bir bina. Los Angeles’da yenilikçi bir topluluk projesi. Kamusal alanları sterilize eden bir ışık. Hepsi haftalık tasarım bülteniniz Güzel Şeyler'de.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 11

Güzel Şeyler

Tasarım bülteniniz başlıyor! Reklam tasarımında Bob Ross esintileri. ABD'de göz kamaştıran yeni posta aracı tasarımı. 3D baski ile tasarlanan okul. Matbaadan konser alanına dönüşüm: Printworks

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 10

Güzel Şeyler

Tasarım bülteniniz başlıyor! Temiz hava rotalarını gösteren yepyeni bir tasarım. Japonya'da alışılmadık bir mimari. McDonald's'ın yeni ambalaj tasarımı. Güvenli bisiklet parkları. Hepsi Güzel Şeyler'de.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 9

Güzel Şeyler

İklim krizine adanan bir yazı tipi. Alt geçitte multimedya fırtınası. Londra’nın futuristik ulaşım aracı geldi. Haftanın Keşfi: Sahne tasarımının dev ismi Es Devlin.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 8

Güzel Şeyler

Amazon’un masalsı kulesi. NY'da Chelsea Market’in 100 yıllık tarihî kazan dairesinde yer alan dijital sanat mekânı. Yine yeşillenen Dordrecht şehri. Ormanın tam içinde bir mini konut ve çok daha fazlası haftalık tasarım bülteniniz Güzel Şeyler'de.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 7

Güzel Şeyler

Gözümüzü, gönlümüzü açacak tasarım bülteni başlıyor. Paris'in kalbinde yapılan renovasyon, kütüphane ve tiyatro kombinasyonu, kültür ve sanatın yeni mekanına kadar tüm Güzel Şeyler burada.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 6

Güzel Şeyler

Biraz da güzel şeylerden bahsetelim. Mesela bir dakikalık şehirlerden, müziğe ve yeşile adanmış müzelerden, çevresiyle birlikte esneyen binalardan.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 5

Güzel Şeyler

Her şey gibi Burger King'in logosu da sadeleşti. Markalar sadeleşirken şehirler de yeşile dönmeye, park alanlarını genişletmeye başladı. Paris'in en işlek caddedesinden New York'taki High Line'a kadar. Haftalık tasarım bülteniniz başlıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 4

Güzel Şeyler

Evlerin, çatıların hatta durakların üzerini bile çiçeklerle, ağaçlarla donatan şehir. New York'un 1.6 milyar dolarlık yeni görkemli tren istasyonu. Sadece sanata ayrılan reklam panoları. İzlerken hafif iç geçireceğiniz haftalık tasarım bülteniniz başlıyor.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 3

Güzel Şeyler

Haftalık tasarım bülteninizde bu hafta: Pandemi tasarıma bakış açısını da değiştirdi. Kopenhag'ta konutların arasındaki dünyanın en farklı tasarımlarından birine sahip park. Online sipariş edilen yiyeceklerin çantasına yaratıcı bir geri dönüşüm fikri. Hepsi ve daha fazlası Güzel Şeyler'de.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 2

Güzel Şeyler

Stade de la Tuilière ve sıra dışı tasarımı. Yılın renkleri. IKEA - Lego işbirliği. Dünyanın en yeşil havalimanı. Hepsi tasarım bülteniniz Güzel Şeyler'de.

Güzel Şeyler
Sezon 1 Bölüm 1

Güzel Şeyler

IKEA'ya benzemeyen IKEA tasarımları, Lego'nun dönüştürülebilir yeni ambalajları, geceleri fener olan bina ve çok daha fazlası haftalık tasarım bülteni Güzel Şeyler'de.