Dadanizm

Program

İlgi duyduğu her şeye sırılsıklam dadanan, bağımsız bir popüler kültür programı.

Dadanizm - 20.bölüm - Dijital Aktivizm Oynat
1. Sezon 20. Bölüm

Dadanizm - 20.bölüm - Dijital Aktivizm

Toplumsal ve politik konularda ses çıkarmak için kullanılan bu dijital yöntemler sayesinde farklı tür bir dayanışma ve mücadele giderek daha da güçlenerek son sürat devam ediyor. Ama diğer yandan internetin çılgın kalabalığı içerisinde dijital aktivizmin ne kadar etkili olduğunu sorgulayanlar da var elbette…

Dadanizm - 19.bölüm Oynat
1. Sezon 19. Bölüm

Dadanizm - 19.bölüm

Bir hayattan daha kaç hikaye çıkar? Amy Winehouse o en ince yerden dokunan yanık sesiyle buraları terk edeli tam 10 yıl oldu… Şimdi anısına birçok proje hazırlanıyor. Hangisi samimi, hangisi dolar peşinde koşuyor Dadanizm araştırdı.

Dadanizm - 18.bölüm Oynat
1. Sezon 18. Bölüm

Dadanizm - 18.bölüm

Popüler kültürün sönmeyen nostalji ateşi! Popüler kültür nostaljiyi hep çok sevdi ama daha önce hiç bu kadar sarılmamıştı o eski günlerin sıcak kollarına… Friends reunion sadece bir örnek. Nasıl mı?

Dadanizm - 17.bölüm Oynat
1. Sezon 17. Bölüm

Dadanizm - 17.bölüm

Pozitiflik ne zaman ‘toksik’ olur? Pozitif hissettmeye her zamankinden de çok ihtiyaç duyulan şu günlerde fazlası zarar deyip size toksik pozitiflikten bahsetsek, ne dersiniz?

Dadanizm - 16.bölüm Oynat
1. Sezon 16. Bölüm

Dadanizm - 16.bölüm

Oscar töreni tek bir gecede düzenlenip bitiyor ama tahminlerdi, yorumlardı derken hakkında dönen muhabbetler günlere, haftalara ve hatta aylara yayılıyor. Biz de Oscar sonrası geleneğini bozmayacağız. Muhtemelen kimin hangi ödülü aldığını çoktan görmüşsünüzdür ama 'İLK’leriyle tarihe geçecek bu törenden bahsetmek yine de şart.

Dadanizm - 15.bölüm - Oscar Özel Oynat
1. Sezon 15. Bölüm

Dadanizm - 15.bölüm - Oscar Özel

Kesişen temaları ve ilklere imza atan adaylıklarıyla 93. Oscar Ödülleri…

Dadanizm - 14.bölüm Oynat
1. Sezon 14. Bölüm

Dadanizm - 14.bölüm

Indiana Jones’tan Seinfeld’e uzanırken bir anda Sovyet Rusyası’na atladığımız birkaç popüler kültür haberi…

Dadanizm - 13.bölüm Oynat
1. Sezon 13. Bölüm

Dadanizm - 13.bölüm

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız, NFT’ler ile yapay zeka arasında neredeyse bilim kurguya bağladığımız birkaç popüler kültür haberi…

Dadanizm - 12.bölüm Oynat
1. Sezon 12. Bölüm

Dadanizm - 12.bölüm

Grammy ödülleriyle uyandığımız, Oscar adaylarıyla devam ettiğimiz bir hafta ve dadanmadan edemediğimiz birkaç popüler kültür haberiyle karşınızdayız.

Dadanizm - 11.bölüm Oynat
1. Sezon 11. Bölüm

Dadanizm - 11.bölüm

Saraylardan hapishane duvarlarına uzanıyor, geçtiğimiz hafta boyunca gündemi şekillendiren birkaç popüler kültür haberine dadanıyoruz.

Dadanizm - 10.bölüm - 8 Mart Özel Oynat
1. Sezon 10. Bölüm

Dadanizm - 10.bölüm - 8 Mart Özel

Dadana dadana kazanacağız! #8Mart özel bölümü, Me Too ve Susma Bitsin hareketinden Beden Olumlama'ya, kimlik mücadelelerinden LGBTI aktivizminin kazanımlarına uzanıyor.

Dadanizm - 9.bölüm Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

Dadanizm - 9.bölüm

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız, dadanırken hatta yanlışlıkla Mars’a çıktığımız birkaç popüler kültür haberiyle sizinleyiz. Mars'a araç yollayan ilk Arap ülkesi; Birleşik Arap Emirlikleri. Bir devrin sonuna gelen Kim Kardashian ve Kanye West ikilisi. Goop'un yeni seks oyuncağı ve daha neler neler... Bizler dadandık, siz de dadanın.

Dadanizm - 8.bölüm Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Dadanizm - 8.bölüm

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız, dadanırken bizi düşündüren birkaç popüler kültür haberiyle karşınızdayız. Rianna'dan, merakla beklenen yeni versiyon Mr and Ms Smith dizisine, eskilerin Buffy The Vampiers dizisinden, Britney Spears'tan özür dileyenlere kadar her şey bu bölümde.

Dadanizm - 7.bölüm - Sevgililier Günü (!) Özel Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Dadanizm - 7.bölüm - Sevgililier Günü (!) Özel

14 Şubat geldiğine göre kurgu aleminin sıra dışı romantiklerine dadanıyoruz. Bize kendimizi yalnız hissettirmedikleri için. Bu davada bize ortak oldukları için.

Dadanizm - 6.bölüm Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Dadanizm - 6.bölüm

Geçtiğimiz hafta boyunca dadandığımız beş popüler kültür haberiyle karşınızdayız. Bu kez nasıl olduysa içinde borsa da var. Geek'ler bir araya geliyor, sıkı tutunun. Çünkü onlar birleştiğinde dünya sallanır.

Dadanizm - 5.bölüm Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Dadanizm - 5.bölüm

Bernie Sanders’tan Game of Thrones’a uzanan acayip bir haftanın ardından Dadanizm başlıyor. Beş maddelik popüler kültür raporunuz ektedir.

Dadanizm - 4.bölüm Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Dadanizm - 4.bölüm

Bizler dadandık, siz de dadanın. Leonardo DiCaprio'dan Cardi B'ye geçtiğimiz haftanın en heyecan veren popüler kültür haberleriyle karşınızdayız.

Dadanizm - 3.bölüm Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Dadanizm - 3.bölüm

Zendaya ile dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın yan yana düştüğü bir popüler kültür raporu bu. Kaldırabilecek gibiyseniz, başlıyoruz.

Dadanizm - 2.bölüm Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Dadanizm - 2.bölüm

5 maddede dadandık. Jay- Z’nin yeni işinden Justin Bieber’ın klibine haftanın popüler kültür raporunuz ektedir.

Dadanizm - 1.bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Dadanizm - 1.bölüm

Popüler kültür rehberiniz Dadanizm sunar! İlk bölümümüzde geçtiğimiz hafta gündemi şekillendiren popüler kültür haberlerine dadanıyoruz. Müzikten sinemaya, modadan teknolojiye uzanarak içinde bulunduğumuz şu garip çağın dinamiklerini anlamaya çalışıyoruz.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur