Sıkça Sorulan Sorular

GAİN Nedir?

Farklı seslere, başka renklere, zamanın kıymetine önem veren, yenilikçi, eğlenceli kısa ve uzun içeriklerden oluşan yeni nesil bir içerik platformudur. Yerli-yabancı dizi ve filmler, belgeseller, haber, müzik, spor, eğlence programlarının yanı sıra canlı yayınlar da kaliteli vakit geçirmeniz için içerik listesindeki yerini alır.

GAİN’e Premium abone olmadan ücretsiz içerik izleyebilir miyim?

Evet izleyebilirsiniz. İçerik izlemek için önce üyelik oluşturmanız gerekir. GAİN ücretli ve ücretsiz çok geniş bir içerik kataloğu sunar. Ücret ödemeden üye olarak ücretsiz içerikleri izleyebilirsiniz. Premium içerikleri izlemek için abone olmanız gerekir.

GAİN’de üniversiteli indirimi var mı?

Evet, var. Üniversite öğrencileri ve akademisyenler için aylık abonelik ücreti yalnızca 11,90 TL. Bu indirimden faydalanabilmek için öncelikle .edu veya .edu.tr uzantılı e-posta adresinizle GAİN’e üye olmalısınız. Daha sonra e-postanıza gelen onay bağlantısına tıklayarak açılan ödeme sayfasından indirimli abone olabilirsiniz. Aboneliğiniz, iptal etmediğiniz sürece her ay indirimli fiyattan otomatik olarak yenilenir.

Korsan yayın bildirimi nasıl sağlayabilirim?

GAİN içeriklerini GAİN platformları dışında bir yerde görürseniz izleyicitemsilcisi@gain.com.tr adresine bildirebilirsiniz.

Kredi veya banka kartıyla GAİN Premium aboneliğini nasıl başlatabilirim?

Ücretsiz bir GAİN hesabınız varsa gain.tv web sitesinden ‘Hesabım’ sekmesine gidip ‘Abone ol’ butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz. Abone olma ekranında kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi girerek abone olabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri çağrı merkezi telefon numarası nedir?

GAİN’e abone olurken bir sorun yaşadıysanız her gün 12:00 - 21:00 arası 444 0 830 numaralı telefondan GAİN destek ekibine ulaşabilirsiniz. Bu numaradan şimdilik sadece abonelik ile ilgili konularda destek verilmektedir.

GAİN aboneliği taahhütlü müdür? İptal durumunda herhangi bir cayma bedeli yansıtılır mı?

GAİN Premium aboneliği taahhüt gerektirmez. Siz iptal edene kadar her ay otomatik olarak yenilenir. Aboneliğinizin başladığı günden itibaren bir ay boyunca GAİN içeriklerini izleyebilirsiniz. Abonelik süreniz bitmeden önce aboneliğinizi iptal ederseniz,kalan abonelik süresi için ücret iadesi yapılamayacağından yenileme gününe kadar GAİN Premium içeriklerini izlemeye devam edebilirsiniz.

GAİN internet kotamı etkiler mi?

GAİN içeriklerini izlemek internet kotanızı etkiler. Kullandığınız cihaz ve görüntü kalitesine bağlı olarak kotanız farklı miktarda etkilenir. Eğer içerikleri cep telefonunuzdan izliyorsanız, kota kullanımını azaltmak için, ayarlar sekmesi altından “Veri Tasarruf Modu”nu aktive edebilirsiniz.

Apple uygulama içi ödeme yaptım, hesabım aktive olmadı, ne yapabilirim?

GAİN mobil uygulamasındaki “Aboneliğimi Geri Yükle” seçeneğinden aboneliğinizi aktive edebilirsiniz. Sorununuz devam ederse lütfen GAİN destek ekibi ile iletişime geçin.

Ödeme bilgilerimi nasıl güncellerim?

GAİN mobil uygulamasından ya da gain.tv’den ‘Hesabım’ sekmesine giderek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

GAİN aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Eğer GAİN’e kredi kartı ile abone olduysanız, aboneliğinizi iptal etmek için GAİN mobil uygulamasından ya da gain.tv’den ‘Hesabım’ sekmesine gidip ‘Aboneliğimi İptal Et’ seçeneğini tıklayın.

Uygulama İçi Ödeme (In-App Purchase) ile satın aldığım GAİN üyeliğini nasıl iptal ederim?

Apple uygulama için abone olduysanız, aboneliğinizi iptal etmek için şu adımları izleyebilirsiniz:
https://support.apple.com/tr-tr/HT202039

Android uygulama için abone olduysanız şu adımları izleyebilirsiniz:
https://support.google.com/googleplay/answer/7018481?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=tr

Kullanıcı bilgilerini unuttum. Ne yapmam gerekir?

GAİN mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden “Şifremi Unuttum” seçeneği ile yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. GAİN’e kayıt olurken kullandığınız mail adresinizi unuttuysanız yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Eğer Premium abone iseniz GAİN teknik destek ekibi ile iletişime geçin.

Hesabıma giriş yaparken sorun yaşıyorum, neden olabilir?

Önce internet bağlantınızı kontrol edin. Eğer mobil uygulama üzerinden giriş sorunu yaşıyorsanız uygulamanın güncel olduğundan emin olun. TV uygulamasından giriş sorunu yaşıyorsanız, e-posta adresinizi kontrol edip mobil uygulama ya da web sitemiz üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

GAİN faturamı nerede görüntüleyebilirim?

GAİN aboneliğinizi kredi kartı ile gerçekleştirdiyseniz faturanız mail adresinize gönderilmiştir. Apple ve Google üzerinden yaptığınız satın alımlar için Apple ve Google hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

GAİN üyelik şifremi nasıl değiştirebilirim?

GAİN mobil uygulama ya da gain.tv üzerinden “Şifremi Unuttum” seçeneğiyle yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Premium aboneliğimi yeniden nasıl başlatabilirim?

gain.tv üzerinden, Apple ve Google uygulama içi ödeme yöntemi ile aboneliğinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Debit banka kartları geçerli midir?

Evet. GAİN’e kredi kartları ve debit banka kartlarıyla Premium abone olabilirsiniz.

E-posta kampanyaları bildirim listesinden nasıl çıkarım?

GAİN’den e-posta almak istemiyorsanız, gain.tv ya da mobil uygulama üzerinden ‘Hesabım’ sekmesine girerek ‘İletişim İzinleri’ sekmesini kapatabilirsiniz.

Bilgim dışında GAİN tarafından banka/kredi kartımdan ücret çekilmiş, ne yapmalıyım?

Otomatik yenilenen Premium aboneliğinizi iptal ettiğinizden emin olun ve GAİN destek ekibi ile iletişime geçin.

Yurt dışı aboneliklerde veya kullanımlarda herhangi bir içerik kısıtlaması var mı?

Türkçe içerikleri dünya genelinde izleyebilirsiniz. Ancak telif hakları sebebiyle bazı yabancı, altyazılı içerikler her ülkeye açık olmayabilir.

GAİN güncel uygulama versiyonları ve cihazınızın GAİN uygulamasını desteklemesi için minimum cihaz versiyonları ne olmalıdır?

GAİN deneyiminizi üst seviyeye çıkarmak için iOS için 11, Android için 4.4 sürümü ve sonrasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

AndroidTV'de GAİN nasıl kullanılır?

Android TV’yi destekleyen televizyonunuzdan Google Play Store uygulamasını açın. Arama kutusuna GAİN yazın. Arama sonuçlarında çıkan GAİN uygulamasını indirin. Uygulama kurulduktan sonra giriş yaparak GAİN içeriklerini izleyebilirsiniz. Premium içeriklere ulaşmak için, Android hesabınızda uygulama için satın alma işlemi ile Premium Abonelik satın alabilirsiniz.

GAİN’i HDMI kablosu ile televizyonuma nasıl yansıtırım?

HDMI çıkışı olan bir bilgisayardan gain.tv web sitesine girin. HDMI kablo ile içerikleri televizyonunuza aktarıp izleyebilirsiniz.

GAİN’i Airplay ile nasıl yansıtırım?

iPhone’unuzda GAİN mobil uygulamasından video izlerken, aynı wi-fi ağına bağlı bir Apple TV varsa, Airplay özelliği ile Apple TV’ye yansıtabilirsiniz.

GAİN Chromecast ile nasıl kullanılır?

Android akıllı telefonunuzda GAİN mobil uygulamasından video izlerken, aynı wi-fi ağına bağlı Chromecast destekleyen bir cihaz varsa, Chromecast özelliği ile görüntüyü yansıtabilirsiniz.

GAİN Apple TV'de nasıl kullanılır?

Apple TV’den App Store’u açın ve arama kutusuna GAİN yazın. Arama sonuçlarından GAİN uygulamasını indirin. Uygulama kurulduktan sonra giriş yaparak GAİN içeriklerini izleyebilirsiniz. Premium içeriklere ulaşmak için Apple hesabınızda uygulama için satın alma işlemi ile Premium Abonelik satın alabilirsiniz.

Huawei App Gallery'de GAİN uygulaması var mı?

GAİN yeni nesil Huawei cihazlarda şimdilik desteklenmemektedir. Ancak 2020 ve daha eski sürüm Huawei telefonlarda GAİN uygulamasını kullanabilirsiniz.

GAİN’i aynı anda kaç cihazda izleyebilirim?

GAİN hesabınızı aynı anda 3 farklı cihazda aktif kullanabilirsiniz.

GAİN’e nereden iş başvurusu yapabilirim?

GAİN’e iş başvurusu yapmak için hello@gain.com.tr adresine CV’nizi gönderebilirsiniz.